Fatimské dny v klášterním kostele ve Voticích
Po dohodě s panem farářem Tomášem Kábelem budou od 13. 6. 2026 v kostele sv. Františka probíhat tzv. „fatimské dny“.
Fatimské dny vznikly v návaznosti na zjevení Panny Marie v portugalské Fatimě. Panna Maria tam v roce 1917 třem pasáčkům předala prosbu, co je potřeba dělat, aby skončila 1. světová válka. Také sdělila, co se stane, pokud se lidstvo neobrátí k Bohu. Vše se vyplnilo a vyplňuje se i dnes. Zjevení Panny Marie ve Fatimě probíhalo vždy 13. den v měsíci od května do října. Aby lidstvo uvěřilo, tak se také stal velký sluneční zázrak.
Více se o poselství Panny Marie dozvíte až při slavení fatimského dne ve Voticích dne 13. 6. v 10 hodin.
Na základě výše uvedeného budou ve Voticích fatimské dny vždy 13. den, a to v měsíci červnu, červenci, srpnu a říjnu a výjimečně 12. září. Nosnou modlitbou za mír a obrácení se k Bohu bude svatý růženec, a to od 10 do 11 hodin, odpoledne pak od 17 hodin druhý blok (cca 1,5 hodiny). Modlitba svatého růžence je vyžadována přímo Pannou Marií a protože je dlouhá, můžou se věřící pomodlit jen část, třeba jeden desátek, tj. desetkrát Zdrávas. S přáním všeho dobrého a klidu Jiří Maršíček


