Dušičky a návštěvy hřbitovů

Počátek listopadu je doba, kdy mnozí lidé vzpomínají na své zesnulé a mnohdy jezdí napříč republikou, aby se postarali o jejich hroby.

Katolická církev slaví 1. listopadu své svaté a 2. listopadu, na Dušičky, pamatuje při bohoslužbách na zemřelé.

V naší farnosti se letos, stejně jako v uplynulých letech, připravujeme na setkání pozůstalých na votickém hřbitově. Zahájíme jej v sobotu 6. listopadu v 15.30 hod. u hřbitovního kříže pobožností za zde pohřbené. Pak projdeme celý hřbitov a na přání pozůstalých se bude kněz zastavovat nad jednotlivými hroby, kropit je a modlit se za ty, kteří jsou v nich pochováni. Od 17 hodin pak o. Václav odslouží mši svatou v klášterním kostele sv. Františka.

Krátký dokument o tom, jak se naši předci srovnávali s umíráním a smrtí v průběhu dějin, uvedla před časem Česká televize; můžete ho zhlédnout zde.

On nesl naše utrpení. (Iz 53,4)