Olbramovice: adventní beseda s dětmi ze ZŠ

Jedno z krásných přání

Ve středu 15. 12. se pro děti ze 3. a 5. třídy místní školy odehrála adventní prohlídka kostela. Po vzájemném přivítání dětí a kněze Václava Revendy jsme se šli společně podívat na nástěnku s výtvarnými dílky dětí, která zdobí místní kostel. Na nástěnce je několik povedených obrázků kostela, které olbramovické děti malovaly v rámci výtvarné výchovy.

Následně děti zapálily svíčky v celém kostele včetně adventního věnce. Světlo svíček je s adventním a vánočním časem úzce spojeno a má několik významů. Děti společně s knězem přicházely na některé z nich. Dále jsme se přesunuli k betlému, který byl pro tuto besedu narychlo připraven.

V další části se děti rozdělily na dvě skupinky, z nichž jedna si šla prohlédnout varhany, zatímco zájemci z druhé skupinky mohli vylézt až ke zvonům na věž. Pokud nějaký odvážlivec vylezl až ke zvonům, mohl si na ně zazvonit. Z této části prohlídky byli někteří rozklepaní, jiní nadšení, každopádně to byl pro děti (a jistě i pedagogický dozor) velký zážitek.

Po skončení programu v kostele jsme se všichni přesunuli do tepla školních dílen. Vytvářeli jsme zde vánoční přání, která si děti odnesly domů.

TN

Všechny národy, tleskejte rukama, jásejte Bohu. (Ž 47,2)