V rámci Noci kostelů se ve Voticích a v Olbramovicích konal koncert skladby Missa Brevis od Jiřího Pavlici. Pod taktovkou P. Václava Revendy se sešli profesionální i amatérští hudebníci ze všech koutů České republiky, aby ve skupinkách a poté i dohromady nazkoušeli v počtu osmdesáti zpěváků i hudebníků tuto náročnou, avšak zároveň velmi působivou skladbu. Velký dík patří základním uměleckým školám ve Voticích a Sedlci-Prčici a také sboru Ekola a Hlahol, jejichž učitelé i žáci nastudování skladby podpořili svou účastí. Sólového partu barytonu se ujal sólista Národního divadla Jan Maria Hájek a soprán zazpívala místní Kateřina Křížková. Ráda bych poděkovala P. Václavu Revendovi za nastudování této nádherné skladby a také všem hudebníků a zpěvákům za mimořádný zážitek. O tom, že snaha všech účinkujících nebyla marná, svědčil potlesk přítomných.

Účastnice Noci kostelů

Nepřítel rozházel mezi pšenici plevel a odešel. (Mt 13,25)